Indexeringstabel voor huur

Inhoudsopgave

Inhoudsopgave

Indexeringstabel voor huur

Huurindexatietabel voor België

Inhoudsopgave

Met uitzondering van Brusselse handelshuurcontracten is de huurindexering voor huurcontracten sinds 1994 gebaseerd op de gezondheidsindex. Deze index is gekoppeld aan de consumptieprijsindex, verandert elke maand en dient als basis voor de berekening van de nieuwe huurprijs.

De indexering van handelshuurcontracten in Brussel wordt nu berekend op basis van de consumptieprijsindex zonder energieproducten.

Ontdek ook onze simulator voor huurindexering.*

Huurindexatietabel: Gezondheidsindex

Basisjaar1996 = 1002004 = 1002013 = 100
Augustus 2021154,90136,16112,74
September 2021154,29135,61112,29
October 2021156,55137,61113,94
November 2021158,28139,13115,20
December 2021158,83139,61115,60
Januari 2022162,42142,76118,21
Februari 2022163,15143,40118,74
Maart 2022163,57143,78119,05
April 2022164,32144,43119,59
Mei 2022165,22145,23120,25
Juni 2022166,28146,16121,02
Juli 2022168,11147,76122,35
Augustus 2022169,94149,37123,68
September 2022171,64150,87124,92
October 2022175,76154,49127,92
November 2022175,10153,91127,44
December 2022175,22154,45124,50
Janvier 2023175,87154,59128,0
https://statbel.fgov.be/nl/

Huurindexatietabel: Consumptieprijsindex

ConsumptieprijsindexenIndex zonder energetische producten
12/21115,74114,10
01/22118,32115,07
02/22119,07115,61
03/22119,69116,26
04/22120,09116,96
05/22121,01117,55
06/22122,04118,37
07/22123,05119,54
08/22124,05120,23
09/22125,24120,26
10/22128,21121,40
11/22127,92122,44
12/22127,72123,10
01/23127,84124,98
https://statbel.fgov.be/fr/

De indexen worden op het eind van de maand gepubliceerd. De index voor januari 2023 verschijnt dus eind januari.

*Als u onze indexeringssimulator gebruikt voor een handelshuurovereenkomst in Brussel, zal het resultaat niet correct zijn. We werken momenteel aan een update.

Hoe automatiseert u de huurindexering?

Wanneer u meerdere eigendommen bezit, denkt u er niet altijd spontaan aan om uw huurprijzen te indexeren.

En al zeker niet als de verjaardagen van de huurcontracten niet op dezelfde dag vallen.

Te veel eigenaars indexeren hun huren niet omdat ze het gewoon vergeten.

Nochtans niet onbelangrijk, als u weet dat de rentabiliteit van een onroerend goed slechts enkele procenten bedraagt en een indexering slechts drie maanden met terugwerkende kracht mag worden toegepast.

Programma’s als Smovin automatiseren alle vastgoedbeheertaken, ook de indexatie.

  • De indexatie wordt nooit meer over het hoofd gezien, beter nog,
  • de berekening wordt in uw plaats gedaan en
  • de kennisgeving is al opgesteld en klaar om te verzenden.

U hoeft alleen maar de leveringsmethode te kiezen (e-mail, post of aangetekende brief). Smovin zorgt voor de rest!

Meer artikelen over huurindexatie

Indexatieberekening

Regio*
Meer artikelen over huurindexatie
software voor huurbeheer
Abonneer u op onze e-nieuwsbrief!

Dank u voor uw inschrijving!